pondělí 18. července 2016

Šachta a altán

Už druhý měsíc uháním firmu na odkanalizování domu. Projekt je hotový, výkop na drenáž také, ten se však s každým vydatným deštěm zase zpátky zasypává. Začínám být zoufalá. Zahrádka je celá rozkopaná, při výkopu drenáže se propadl kus cestičky kolem domu a objevila se původní šachta. Netuším, co s tím. Každý den trnu, aby do ní někdo nespadl nebo se nepropadla ještě víc.Na tomhle jediném malém kousku zahrádky se má kopat šachta. Bude to dobrodružství s nejistým koncem, neboť se naruší původní zídka a nikdo teď neodhadne, nakolik se zřítí. Bude to jáma lvová, ale už aby to bylo hotové. Všude jen hlína a kameny. Blechám to nevadí.

Ale až se to všechno vykope, zahrne, srovná, tak by tu mohl stát altánek. Malé útočiště pro nás 5 ženských. A kolem růže a máta od maminky. Tenhle jsem našla ve vzdálené staré zahradě, majitel ho prodává, ale já netuším, jak ho přesunout z místa na místo. PORADÍTE ??

Toto je fotomontáž!!  Ale takhle krásně by se tu vyjímal....


5 komentářů:

 1. Marie, vy máte pech... mě by už asi hráblo!
  A co se týká altánku, je nádherný, ale... teď se o něm bavím s mužem. Záleží jak je altán pevný, zda-li by se mohl nasunout na fošny a následně na plochý přívěs a dovézt ho na vaši zahradu. A jak je daleko sousedovic zahrada a jak je jeho či vaše zahrada přístupná k takovému odvozu. Jestli je altán "křehký", tak jestli ho raději opatrně nerozebrat. My jsme jedinkrát přesouvali z domku na zahradu staré litinové topení a to po trubkách... bylo nás na to víc, aby vždycky někdo pod to topení ty trubky podsouval a jelo to. Ale jestli by to šlo s vaším altánem, toť otázka. Jak koukáme na obrázek, tak by železné trubky musely mít průměr 10-15cm, aby se to nezabořilo. A tady, jak by řekl klasik, babo raď. Každopádně vám držím palce, jak se šachtou, s odkanalizováním, ale i s krásným altánem. El.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Altán je vzdálený cca 30km, zatím jsem ho neviděla naživo, mluvila jsem jen telefonicky s majitelem, dům, kde stojí, je starý 200 let. Předpokládám, že stav bude nic moc. Altán je bez podlahy, takže původní nápad nadzvednout ho a naložit odtahovou službou jsem zavrhla kvůli ceně i technickým komplikacím, patrně by někde povolil. Jelikož chce majitel za altán cenu, za kterou by se pořídil jednoduchý nový altán, váhám, zda se o nějaký přesun vůbec pokoušet. Čas na renovaci nemám a bude ho potřeba zajisté hodně. Takže asi zůstanu u snění a pořídím případně něco neromantického a praktického.

   Vymazat
 2. Marie, tak to bohužel vypadá na to snění... a časem si podle tohoto altánku necháte udělat nový. Já mám ráda staré věci, a nedávno jsem o tomhle vedla řeč s vnučkou od dcery Elistr, že každá věc jednou byla nová, aby se z ní časem stala stará :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, taky se tím utěšuju. Navíc už vidím, že čas, strávený nad renovací, mohu využít lépe, třeba s dětma.

   Vymazat
 3. Altán se tam bude nádherně vyjímat, ať už tenhle nebo nějaký jiný. Přeju více dobrých řemeslníků a ať je to brzy vyřešené.

  OdpovědětVymazat