neděle 28. srpna 2016

Jen tak

Pár nových hraček na přání.


Králíček z krásné látky od oblíbené Melluzinky.


Mandragora na pozadí starých šatů, patrně z 20.let. Už si nevzpomínám, jak se ke mně dostaly, ale spodnička už byla tak vetchá, že už není a šaty jsou do ruky tak těžké, že se bojím, kdy se látka roztrhne. Korálků je tam poseto požehnaně. Jsou krásné.

A pokračují práce na drenáži. A zas ten beton. Vykopaly se staré obrubníky (festovně zalité v betonu!) a nově využily, přesely hromady sutin a hlíny, další hromady stále čekají.


V pozadí maminka, velmi pracovitá a silná žena.


 

Odsekala jsem kameny z omítky a klouby na rukách bolí. Co teprve na těch maminčiných s počínající artritýdou... přijeli opět vypomoci a poradit rodiče, s nima se vždycky udělá kus práce. Takové té nevděčné dřiny, co není pořádně vidět. Jako třeba obrubníky a hromada přesypané zeminy.A pro srovnání, jak to vypadalo před pár měsíci a teď. Dřina nekonečná, ale až to vše zaroste, rozkvete... radost.
4 komentáře:

 1. Smekám před Vámi! Jste úžasná!
  Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Maruško, jedete jak draci !!! Marki

  OdpovědětVymazat
 3. No, letos už toho o mnoho víc nestihnu, jen to přesívání hlíny je nekonečné a pracné, samý šutr. Pozemek je navíc samý výmol, na fotkách to není vidět, ale je to tam na vyvrknutí kotníku, proto je potřeba ho srovnat. Chtěla jsem stihnout oplocení, ale to už nedám. Strašné práce tam ještě je.

  OdpovědětVymazat