pondělí 22. května 2017

Frida No.4

Pokud dobře počítám, je tohle moje čtvrtá Frida od doby, kdy vznikla první v roce 2013. Pracuji na každé z nich zdlouhavě a okrajově, ale vždycky si šití náramně užívám. Tahle panenka má oproti předchozím jeden drdol na temeni a rudé květy nad čelem.


Souběžně s aktuální nabídkou kočiček, králíků a panenek rozvíjím svůj starší nápad textilních pohádek, tentokrát chci využít strojovou výšivku, aby mohly pohádky vznikat v menších sériích. Vzoruji spolu s blechama, abych viděla, co ocení a maximálně tak využila malý herní prostor. Plánuji na tento podzim.No a pokračuji na úpravách terénu před Baťovem. Na začátku července se bude v parku před ateliérem u sklářského muzea konat LEN FEST, který pořádá velká milovnice lnu Markéta Váchalová a tak bych ráda tu překážkovou dráhu kolem domu lehce zkulturnila. Muzeum skla je ta krásná roubenka, na kterou se každý den dívám z okna. Zde už se festival připravuje.


Kopu a zase kopu, neb nic šílenějšího mě nenapadlo, než že ty dva paloučky před Baťovem srovnám, protože zeminy je málo, betonu a hrbolů hodně. Tahle fáze mě už moc neba, ubírá dost energie, ale tu si zase nabíjím sem tam zasazenými keříky a květinami. 

Loni při kopání drenáže mi na tomhle kousku vypomohli místní Romové a to stylem, že dlažbu vylámali, ale 10cm vrstvu betonu pod ní zakryli zeminou a šubrunkem, takže jsem nevěděla, že tam zůstal, ačkoliv kvůli téhle dřině jsem svolila s výpomocí. Tak nic, no, s chutí do toho, půl je hotovo. Vylámat, odtahat a taky se toho ohromnýho množství přebytečného betonu nějak zbavit.

Už se to rovná a brzy se bude sít!

Až to všechno zesílí, zaroste a rozkvete... nemůžu se dočkat.


11 komentářů:

 1. Maruško,tak tahle pozvánka za lnem a tvými hračkami mě moc oslovila!Ráda bych se také přijela podívat a seznámit se i naživo :-)Mimochodem v pohraničí,jmenovitě ve městě Varnsdorfu jsem trávila u me babičky letní prázdniny.Tak bych i zavzpomínala,...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, přijeď, bude i kapela, divadlo, vše spíše komornější, ale o to více příjemnější a útulnější.

   Vymazat
 2. Zase dřina!
  A Frida je krásná jako ty tři před ní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dřina je to větší než jsem myslela, už zvládám kopat max. hodinku denně, abych ještě udržela v ruce jehlu:) Ale až to bude, bouchnu šampáňo.

   Vymazat
 3. Maruško, mákla jste si pořádně. Moc ráda bych se přijela s rodinkou podívat. Začátkem července mám ale dovolenou a pofrčíme na druhou stranu republiky za mými příbuznými. Nevadí... během prázdnin máme České Švýcarsko v plánu, takže okolo Vás určitě pojedeme. Budu se těšit na tu čerstvou zeleň okolo domu :) Mějte krásné dny a přeji hodně síly a energie :) Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdykoliv pojedete kolem, zastavte se, dáme čaj.

   Vymazat
 4. To se fakt nenajde žádný chlapík z okolí, který by s těmi kořeny zatočil?? Se mi nechce věřit :-))
  Pěkné dny,
  Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pařezy jsem už vykopala, teď srovnávám terén. Chlapi sledujou, jak to dám :)

   Vymazat
  2. Kdybychom to měli k Vám jenom trošku blíž, normálně tam naženu toho svého!! :-))
   Jste skvělá, hodně sil, zdraví a krásných nových tvůrčích nápadů, přeji!
   Jana

   Vymazat
 5. Milá Maruško, dřete se jak kůň, u nás tahal kořeny malý bagřík, hodina 450,-, ale šlo to jako po másle, šetřete si zdraví, raději šijte na to jste jedinečná!
  I když chápu vaši radost ze zahrádky:) Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém těch velkých pařezů byl, že rostly příliš blízko ke kamenné zídce, která drží pohromadě už jen silou vůle. Bála jsem se, že by se narušila a rozbořila. Na opravu bych neměla peníze.

   Vymazat