úterý 12. září 2017

Den otevřených dveří


V Kamenickém Šenově tento týden probíhá 7.ročník mezinárodního sympozia rytého skla a při té příležitosti jsou v sobotu otevřeny dveře sklárny Precioza (pouze dopoledne), střední průmyslové školy sklářské (celý den) a taky Baťova. Chcete-li si udělat výlet do Šenova, zastavte se, uvařím vám teplý čaj nebo kávu. Budu šít garderobu pro novou panenku Fridu.
Otevřeno pro kolemjdoucí bude od 8:30 do 17hod.Pracuji, ale nestíhám vše dokumentovat a fotit. Když bolí záda, jdu na pařezy, ať ta bolest má větší smysl. Dobře se mi prokrví mozek, což nutně potřebuji po zdravotní stránce a taky se mi uleví od starostí. Dnes je nejstarší blecha na adaptačním pobytu, přešla z malotřídky na novou školu a teda... je to rozdíl, mít doma jen tři děti. Klid. Ne že by nejstarší působila roztržky, ale jak je jich víc pohromadě, nějak víc se míjejí jejich zájmy a potřeby a je víc hlučno. Moje babička měla 8 dětí, ten všudypřítomný ruch si neumím představit.

srdíčko od nejstarší blechy

Skříň na hračky je hotová, knopky jsou keramické od skvělých Hubáčků.

Krabička ze starého šlapacího šicího stroje. Kdysi jsme na něm s manželem i šili, ale kde je mu teď konec, tomu stroji, to netuším. Ale zůstal mi šuplík, v něm pár starých šroubků a tahle papírová krabička.

A další panenka. Tahle kanýrová látka mě neřestane fascinovat.


4 komentáře:

 1. Maruško, ten dům s tebou tak prokoukl. Vím, co je za tím dřiny, ale stojí to zato! Dům žije ...

  OdpovědětVymazat
 2. Maruško, snad mi vyjde chvilka se zastavit a podívat se na Tebe a také na novou Fridu - šaty budou parádní ♥ :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Rozprávkovo!
  Maruška, vždy si na Vás pomyslím, keď nevládzem, teraz myslievam častejšie, chystám sa na skalku v predzáhradke...

  OdpovědětVymazat
 4. Maruško, my jsme u Vás "byli" v létě o prázdninách. Byli jsme ve sklářském muzeu a samozřejmě jsme šmírovali okolo Vašeho domku. Omlouvám se, ale to se prostě nedalo vynechat :) Máte to moc krásné!!! :) Jola

  OdpovědětVymazat